Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Koně zařehtali, ale na vítězství to nestačilo

22.11.2018 | Ladislav Klement

Zápas o první šestku s celkem Hlinska se odehrál netradičně v pátek. Jednalo se o dohrávku, která rozhodovala o lepším postavení v tabulce pro následující boje. Litomyšl nastoupila s odhodláním zvítězit. Plán vyšel na výbornou.


E0075 | Pátek 30.11.2018, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Hlinsko

5:2

1:1,3:0,1:1

Branky: 19. Budina ( Starý, Švec), 27. Křesťan (Barkóci), 30. Navrátil, 38.Vomočil,  59.Křesťan - 11. Vlček (Beneš, Pazourek), 48. Havel (Plachý) 


Vyloučení: 5:2 Využití: 0:1
Střely na branku: 26:30 
Rozhodčí: Čížek, Schaffer, Pošvář

Diváci: 172

HC Litomyšl: Kalousek - Pazdera, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý, Švec, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Barkóci, Vomočil, Budina

HC Hlinsko: Saifr - Beneš, Sobotka, Vácha, Fink, Brázda, Zídek, Vlček, Zdražil, Chvojka, Homola, Cejpek, Králíček, Hron, Brebera, Plachý, Pazourek, Havel, Pelán

Komentář
 
 
 

První minuty o cenné body pro další boje se nesly v opatrném duchu. Vzájemné oťukávání a snaha nevyrobit chybu hned v úvodu. Drama do hry vnesla až vyloučení a od X. minuty se nehrálo v plném počtu. Došlo až na přesilovku hostí 5 na 3. V 11. minutě ji využil Vlček – 0:1. Co znamená pro Litomyšl obdržený gól? Zvýšená aktivita. Bohužel se na hokejky vetřel chrudimský stín a zakončení nebyla podle přání všech příznivců Litomyšle na stadioně. V 19. minutě se však do hry vložil kapitán Budina a co začal, to zakončil. Vyrovnání bylo na světě – 1:1.

Opatrně začaly oba týmy i ve druhé části hry. Touha hnát se do útoku patřila domácím. Ve 25. minutě neuspěli Barkóci ani s chutí hrající Švec. Snaha celého týmu však byla odsouzena k úspěchu. Ve 27. minutě se dostal k zakončení Křesťan, který zkusil pozornost gólmana s téměř nulového úhlu. Uspěl… 2:1. Útok stíhal útok. Ve 30. minutě napřáhl Navrátil a střela po ledě svištěla až do sítě – 3:1. O čtyři minuty se osmělili i hosté, ale jejich útočné choutky utnul Kalousek. V 38. minutě vyzkoušel pozornost gólmana Jakubec, který z poza branky zaútočil. Nepřehlednou situaci vyřešil Vomočil, kterému byl připsán gól – 4:1.

V závěru utkání se hra vyrovnala. Hráči Hlinska věděli, že musí dát do hry vše.  Svou útočnou snahu zužitkovali ve 48. minutě.  Trefil se Havel – 4:2. Lehké uspokojení tak přišlo domácí draho. Mohlo být hůře, ale Kalousek byl v bráně oporou. Čas ubíhal velmi pomalu… V 57. minutě si hosté zahráli přesilovku, kterou si vzápětí vylepšili ještě o jednoho hráče, když odvolali brankáře. Drama v čase 58:37 rozsekl Křesťan, který trefil přes celé hřiště bránu – 5:2. Pak už jen nezbývalo, než si užívat sladké vítězství.


 
 
 
Ohlasy

Jan Svatoš, trenér: Dobrý kolektivní výkon podpořený skvělými zákroky Kalouska.  Druhá třetina byla skvělou ukázkou, co hráči Litomyšle dovedou. Díky patřím fanouškům a jsem rád, že se nám podařilo urvat první šestku.


 
 


Aktuální články
POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI

ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKA

 
Rozlosování KLM 2020/21

Už známe rozlosování Základní části KLM 2020/2021

 
REDSTONE Extraliga juniorů

Vážení členové a příznivci HC Litomyšl. Po loňském, poměrně úspěšném, působení našeho týmu v REDSTONE Extralize...

 
A-tým zahájil letní přípravu na novou sezónu
 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch
 
Vzpomínáme ....
 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Neděle 27.09.2020, 17:00
E0004
VS.
HC Chotěboř - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS