Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Brankáři přestřelku nepřipustili

17.10.2018 | Petr Šilar

Hlinečtí koně mají pořádnou páru a hrát proti nim není žádná procházka růžovou zahradou. Jistota v bráně a trpělivá hra dopředu však slavila úspěch a dva body jsou doma. 

E0030 | Středa 17.10.2018, 18:30
 

HC Hlinsko - HC Litomyšl

4:5 pp

3:3, 1:0, 0:1

Branky: 7. Hron (Dítě), 9. Vlček (Havel), 13. Brebera (Hron), 38. Beneš (Chvojka) - 11. Skoumal (Cink, Pilavka), 15. Mečiar (Švec, Křesťan) , 18. Pilavka (Cink, Skoumal), 49. Cink (Pilavka), 65. Holík (Pilavka) 


Přesilovky: 4:4 Využití: 3:1

Rozhodčí: Hájek - Poštvář, Veverka

Diváci: 113

HC Hlinsko: Saifr - Beneš, Fink, Sobotka,Zídek, Brázda, Poskočil, Vácha - Havel, Pazourek, Plachý, Hron, Vlček, Dítě, Chvojka, Homola, Brebera, Tulis, Zdražil

HC Litomyšl: Kalousek - Švec, Holík, Pazdera, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Barkóci, Kovář, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Budina

Komentář
 
 
 

„Místo abychom vedli o tři góly, tak jsme tři dostali,“ poznamenal k první části hry asistent trenéra Litomyšle. Nakonec nebylo tak zle, i když domácí dokázali z minima vytěžit maximum. Domácí se ujali vedení v 7. minut utkání, kdy se trefil v přeilovce trefil Chvojka – 1:0. Jeho vzoru následoval o dvě minuty později Vlček – 2:0. Na dva přesilovkové góly zareagovala první litomyšlská formace v 11. minutě, kdy si připsal gól Skoumal – 2:1. Domácí však početní výhody očividně trénovali, protože ve 13. minutě už se skóre měnilo díky Breberovi – 3:1. Litomyšl umí zabrat a ukázala to i tentokrát. Útočné choutky zužitkoval v 15. minutě Mečiar – 3:2. O tři minuty později si hru v přesilovce vyzkoušeli poprvé i hosté a bylo z toho vyrovnání z hole Pilavky – 3:3.

Druhá třetina nepřinesla zapisovatelům příliš mnoho práce. Jedna přesilovka a jeden gól. Ten se podařilo z ojedinělé šance vstřelit domácím. V 38. minutě se do kolonky střelců zapsal Beneš – 4:3. Ani se nechce věřit, že byla Litomyšl v této fázi hry lepším týmem. Hraje se však na produktivitu a a ta byla žalostná. Z patnácti střel se neujala žádná. Nutno dodat, že se vyznamenali oba brankáři. Domácí Saifr by se směle dal přirovnat k legendárnímu Pláničkovi, neboť jeho zákroky nohou, rukou nebo hlavou připomínaly hru fotbalové legendy.

„V kabině jsme si řekli, že budeme hrát trpělivě a půjdeme si pro body,“ řekl Bóďa Jakubec. Poslouchat trenéry se prostě vyplácí... Ve 49. minutě rozradostnila početnou fanouškovskou základnu první lajna. Pilavka tentokrát nahrál Cinkovi a bylo vyrovnáno – 4:4. Další gólovou radost brankáři nedopustili a došlo na prodloužení. Litomyšl dostala výhodu jednoho hráče v poli, ale to ke gólu nevedlo. Na nájezdy však také nedošlo. V čase 64:27 si Holík sjel k tyči a tam jej našel Pilavka. Výsledek? Konec zápasu – 4:5.

 
 
 
Ohlasy

 
 

Bohumil Jakub, asistent trenéra: Jsme rádi za dva body, které nám kvalitní soupeř nedal zadarmo, ale měli jsme mít tři. Poděkování patří našim fanouškům, kteří tvořili kulisu zápasu.

Aktuální články
Pojď hrát hokej

  Akce  POJĎ HRÁT HOKEJ – HC Litomyšl – 22.1.2020 Ve středu 22.1.2020 od 16:00 do 17:30 hodin se na zimním stadionu...

 
Béčko s 50% úspěšností

HC Litomyšl B  :  HC Žamberk        7 : 4Výsledek uspokojivý, hra nikoliv. Utkání jsme odehráli opět jen s...

 
Juniory čeká zítra ZUBR PŘEROV, aktuální lídr skupiny Východ!

čtvrtek 23.1 v 18.00 hodin:HC LITOMYŠL : HC ZUBR PŘEROVDOMÁCÍ ZÁPASY JUNIORŮ --ÚNOR:úterý 18.2 v 17.00 :s  VHK ROBE VSETÍNúterý...

 
Derby ukončila Forsbergova klička
 
Rozhovor s Jakubem Voříškem
 
Derby: Rvačky, góly, ale ne body
 
Na kus řeči - Milan Ostřanský
 
Úspěšný víkend Béčka
 
Juniorský víkend: Z Lapače bez bodu, ze Šumperka s plným počtem!
 
V dramatické bitvě šťastnější hosté z Poruby,ve čtvrtek přijďte na Zubry!
 
Utkání
Muži | Středa 22.01.2020, 18:30
E0102
HC Chrudim - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 26.01.2020, 17:00
E0107
VS.
HC Litomyšl - HC Chotěboř
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS