Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hokejové srdce zůstalo u ledu

15.02.2018 | Petr Šilar

Cíl zápasu byl jasný. Pokusit se o zázrak sezony a porazit potřetí za sebou Chrudim. Zápas, který přilákal na stadion rekordní návštěvu byl plný očekávání. Chrudim však ukázala, proč vyhrála zaslouženě základní část soutěže.


E0173 | Středa 14.02.2018, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Chrudim

0:6

0:1, 0:3, 0:2

Branky a asistence: 10. O. Polák (Koreček, Jiří Polák), 28. Novák (Dobiáš, Klement), 29. Klement (Seidler), 37. Kišš (Jan Polák), 41. Haltuch, 49. Hudec (Karásek).

Rozhodčí: Prchal – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 8:4, navíc Starý a Mečiar (oba LIT) 10 min. OT, Ament (CR) 5 min + OK. Využití: 0:2.  Stav série: 2:2.

Diváci: 426

HC Litomyšl: Kalousek – Šklíba, Mečiar, Budina, Bláha, Starý, D. Polák, Navrátil – Skoumal, Kovář, Dvořák, Zahradník, Voříšek, Pilavka, Barkóci, Švec, Musil, Vomočil, Svatoš, Hynek.

HC Chrudim: Ament (Chalupa) - Burkoň, Budinský, Klement, Seidler, Brožek, Kalous - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Jan, Polák Jiří, Polák Ondřej

Komentář
 
 
 

Zápas začal ve svižném tempu. Domácí bez bázně a s odhodláním a hosté s pocitem, že musí vyhrát stůj co stůj. Bojovnost ani jednomu celku nechyběla. Šlo jen o to zda Litomyšl potvrdí formu z posledních dvou utkání, nebo Chrudim z celé sezony. Hned v první minutě si zahráli oba týmy 4 na 4, ale na skóre se nic neměnilo. V 8. minutě už si Chrudim zahrála regulérní přesilovku. Litomyšl ji odehrála dobře, ale tlak hostí byl silný. Navíc byl přetaven záhy po výhodě v úvodní gól, pod který se podepsal Koreček – 0:1. V 11. minutě zatrnulo domácímu publiku, když brankář Kalousek schytal pumelici do hlavy. Po krátkém přerušení se však hrálo dál. Hráči Chrudimi věděli, že nemají co ztratit a veškeré své síly vrhli do útoku. V 16. minutě však museli čelit ofenzivě Litomyšle. Gól však nepadl, ale na ledě se začalo přiostřovat. V té samé minutě si tak domácí zahráli přesilovku. Z té však vytěžili pouze převahu na ledě. Gól se nepodařilo vstřelit ani v přesilovce, která přišla minutu před koncem třetiny.

Úvodní vteřiny patřily početní výhodě domácích, ale bez náznaku vyrovnání. Následující minuty měly nádech play off, ale fanoušci se gólu nedočkali. V 27. minutě se Chrudim po dlouhém váhání rozhodčího dočkala přesilovky, která vyvrcholila tlakem před brankou a následně i gólem v 28. minutě z hole Nováka – 0:2. O pár vteřin později dostala Chrudim další výhodu hráče v poli a přetavila ji po pěti vteřinách. Střelou od modré se prosadil Klement – 0:3. Následoval time out domácích, kteří vrhli veškeré síly do útoku. Chrudim ihned využila děr v obraně a začala oplácet stejnou mincí. Sprcha přišla v 37. minutě kdy dobře vyhrané buly Chrudim přetavila v branku od Kišše – 0:4. Závěr třetiny poznamenalo jenom rozbité plexisklo, a tak se šlo do kabin o chvilku dříve.

Třetí třetina byla o pár vteřin delší kvůli rozbitému sklu. Skóre však naznačovalo, že to nebude mít na zápas vliv. Hned v první minutě propadla domácí obrana – 0:5 z hokejky Haltucha. Po faulu brankáře Amenta, který znamenal jeho konec v zápase, si domácí zahráli i dvojitou přesilovku, ale ani z té se nepodařilo vytěžit gólovou radost. V 49. minutě uzavřel gólový účet Hudec – 6:0. Zbytek utkání byl dohrán z povinnosti.

Chrudimští přestříleli Litomyšl 45:27 a srovnali stav série na 2:2. Rozhodující utkání se odehraje v neděli 18. 2. na zimním stadionu v Chrudimi.

Krátké video ze zápasu: https://www.youtube.com/watch?v=cK1bwBRd9zI&feature=youtu.be

 
 
 
Ohlasy

Jan Svatoš, trenér: „Nezasloužili jsme si vyhrát. Oproti posledním zápasům nám chyběl důraz.“

 
 


Aktuální články
Čekají Litomyšl proti Skutči gólové hody?

Soupeř ze Skutče si prozatím nepřipsal žádné body do tabulky. To však neznamená, že si nebude chtít odvést nějaké z Litomyšle....

 
Brankáři přestřelku nepřipustili

Hlinečtí koně mají pořádnou páru a hrát proti nim není žádná procházka růžovou zahradou. Jistota v bráně a trpělivá hra dopředu...

 
Junioři suveréně vítězí nad Slovanem a postupují do nádstavby z prvního místa

HC LITOMYŠL : HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ 12:1/5:1,4:0,3:0/ góly: 3x Pakosta, 3x Dudek, Vytlačil, Zahradník Vl., Edl, Hricuš, Večeřa,...

 
Kohouty se oškubat nepovedlo
 
Zápas bolel, ale přinesl radost z výhry
 
Bodové žně pro Litomyšl. Na góly málem nestačil zápis
 
Páteční přestřelka juniorů s Poličkou
 
Po Sázavě body nepřipluly
 
Vstup do soutěže vyšel na výbornou
 
Junioři v pátek zvítězili v Poličce,v sobotu padli doma po nájezdech s Českou
 
Utkání
Muži | Středa 17.10.2018, 18:30
E0030
4:5
HC Hlinsko - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 21.10.2018, 17:00
E0031
VS.
HC Litomyšl - HC Skuteč
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS